Ginekolog, położnik Kraków

Ginekolog, położnik.

BelkaKontakt

ul. Szlak 20
31-161 Kraków
Tel: 12 634 40 32
Tel kom: 501355801

Godziny przyjęć:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 20.00

Monika Bobrzyńska - ZnanyLekarz.pl Monika Bobrzyńska - ZnanyLekarz.pl

Posiadamy nowy, klimatyzowany gabinet!

Rejestracja telefoniczna:
Poniedziałek do piątku od 8 do 20

mailowa:
7 dni w tygodniu 8-20
monikabobrzynska@wp.pl

Realizujemy darmowe wizyty lekarskie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego firmy:


Wyświetl większą mapę

Profilaktyka: cytologia, termografia

Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna poddać się profilaktycznemu badaniu ginekologicznemu, w którego skład powinna wchodzić cytologia oraz badanie palpacyjne piersi.

Termografia kontaktowa wykonywana w tutejszym gabinecie jest nową metodą pozwalającą na czynnościowe obrazowanie funkcji narządu. Podstawą tej metody jest efekt dermotermiczy, który polega na zobrazowaniu na powierzchni skóry zmian zachodzących w czasie powstawania nowych, patologicznych naczyń krwionośnych (proces neoangiogenezy). Proces ten wiąże się z lokalnym podwyższeniem temperatury wokół ogniska zmiany, co manifestuje się na powierzchni skóry piersi i jest rejestrowane przez matryce ciekłokrystaliczne w postaci barwnych obrazów. Algorytmy sztucznej inteligencji w oparciu o dwie niezależne metody dokonują weryfikacji obrazów termograficznych, których skorelowanie zwiększa skuteczność badania i prawdopodobieństwo wykrycia zmian patologicznych w piersi. Algorytmy te bazują na wykrywaniu asymetrii termicznych i strukturalnych, które mogą być silnie powiązane z występowaniem raka piersi. Jest to metoda przesiewowa, całkowicie bezinwazyjna, stanowiąca uzupełnienie padania palpacyjnego i kwalifikująca Pacjentki do dalszej profilaktyki.

Cytologia jest prostym, niebolesnym badaniem polegającym na oglądaniu pod mikroskopem komórek pobranych cienką szczoteczką z kanału szyjki macicy. Można to badanie pobrać podczas wizyty lekarskiej, ale można też zgłosić się bez rejestracji a badanie zostanie pobrane przez wykwalifikowaną położną.

W szczególnych przypadkach, jak na przykład planowanie ciąży konieczne jest wykonanie większej ilości badań profilaktycznych, których zakres ustalany jest indywidualnie.

Bona valetudo melior est quam maximae divitiae – Dobry stan zdrowia jest ważniejszy niż największe bogactwa
Copyright © Ginekolog, położnik, Kraków ul. Szlak 20